/Files/images/2023_2024/samovryaduvannya/Школа миру.jpg

Шкільна організація учнівського самоврядування "Покоління ХХІ"

Девіз організації "Покоління ХХІ":

А молодість хвилює і кипить.

Адже з’явився ти на світ,

Щоб жити, діяти, творить!

У кожній школі модель учнівського самоврядування своя. Одне незмінно - чітка схема і суворий розподіл обов'язків. Чим яскравіше і актуальніше сама ідея органів самоврядування - тим насиченіше буде його робота. Самоврядування сприяє розвитку самостійності дітей, розвитку лідерських якостей. І як в реальному житті доросла людина намагається зайняти своє місце в суспільстві, обрати собі професію до душі, завоювати авторитет у колі колег, так і в шкільному самоврядуванні все проходить за принципом природного вибору.

Головне, щоб кожна дитина знайшла собі заняття і стала виконувати ту роль, яка їй подобається і з якою вона в силах впоратися. Самоврядування - це можливість розкрити свій творчий потенціал, реалізувати управлінські навички, втілити в життя раціоналізаторські ідеї і т.д. Самоврядування - це вже досвід існування в соціумі.

У ХЛ №103 активно працює шкільний парламент, якому підпорядковується шкільна організація "Покоління XXI"

У свою чергу організація "Покоління ХХІ" складається з організації "Сонечко" (учні 1-4 класів), організації "Веселка" (учні 5-7 класів) та організації "Ровесник" (учні 8-11 класів).

Кожні 2 роки у школі проходять вибори президента школи.

Учнівське самоврядування ХЛ№ № 103 - це:

• •добровільне об’єднання учнів, вчителів, батьків;
  • •дієвий спосіб поєднання теорії та практики у вихованні підростаючого покоління демократичного суспільства;
  • •любов до рідної школи, рідного Харкова, рідної України;
  • •взаємо поступливість у кожному її прояві;
  • •активність і відповідальність;
  • •цікаве шкільне життя;
  • •розмаїття культурних заходів;
  • •щастя учнів нашої школи;
  • •усмішки на обличчях дітей.

Мета та завдання організації "Покоління ХХІ":

• Розвиватися, вдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїй родині, школі, друзям, Батьківщині.
  • Захищати права й інтереси учнів на основі виконання правил і законів школи.
  • Формувати почуття відповідальності. Відповідально ставитися до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя.
  • Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань учнів, розвитку їх ініціативи, активності, таланту, можливості проявити свої здібності у сфері науки, фізичної та духовної культури, мистецтва.

Структура учнівського самоврядування ХЛ № 103

Учнівське самоврядування ХЛ № 103 складається з 7 центрів, кожен з яких має свої завдання:

• 1. Центр здоров’я та спорту– організація спортивно-масової роботи.
  • 2. Центр "Дозвілля" – організація дозвілля школярів.
  • 3. "Пресс-центр" – інформаційна комісія, організація роботи шкільного прес-центру.
  • 4. Історико-краєзнавчий центр – організація пошукової роботи з історії нашого міста.
  • 5. Центр екологічної та трудової діяльності – робота, пов’язана з оновленням шкільних посібників, майна, ремонтом бібліотечних книг, підручників.
  • 6. Центр правового захисту – контролює виконання правових, моральних та естетичних норм по відношення к учням, сприяє реалізації інтересів учнів та за необхідністю бере участь у класних зборах, педраді, батьківських зборах.
  • 7. Центр дисципліни та правопорядку – організація чергування по школі, контроль поведінки учнів, допомога класним керівникам у попередженні правопорушень.

НАШІ СПРАВИ у 2023/2024 навчальному році

Зустріч лідерів шкільного самоврядування. Від ліцею участь у зустрічі взяв учень 10-Б класу Амро Ісмаіл.

/Files/images/2023_2024/samovryaduvannya/Самоврядування 13.02.2024..jpg

Педагоги та учні ліцею взяли участь в освітній акції «У єдності наша сила» до Дня Соборності України.

/Files/images/Акція Єдність2.png

Акція "Подаруй частинку тепла захисникам"

/Files/images/Акція. Подаруй.jpg

/Files/images/Акція. Подаруй частинку тепла.jpg