• Виховна робота

Виховна робота у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 103

Виховна робота у ХЗОШ №103 здійснюється в контексті національної та загальнолюдської культур, охоплює навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства та нації.

Особливості виховної роботи Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103

Виховна робота у ХЗОШ №103 у 2017/2018 навчальному році організована відповідно до “Конвенції про права дитини”, “Декларації прав дитини”, “Закону України про загальну середню освіту”, “Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти ”, програми “Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”, річного плану роботи ХЗОШ №103 , планів виховної роботи класних керівників та МО класних керівників. Реалізація основних завдань виховної роботи у ХЗОШ №103 здійснюється за кількома пріоритетними напрямками:

· формування в учнів загальнолюдських цінностей та моралі;

· національне та культурне відродження, звичаїв та обрядів, виховання поваги до рідної мови;

· організація інформаційно-просвітницької роботи серед учнів;

· розвиток творчих та інтелектуальних здібностей учнів, залучення дітей до різноманітної діяльності за інтересами;

· організація морально-правового виховання, залучення до цієї роботи працівників правоохоронних органів. Захист прав та інтересів учнів;

· надання допомоги в організації роботи органам учнівського самоврядування;

· організація літнього відпочинку школярів, зокрема дітей пільгового контингенту;

· охорона та зміцнення здоров 'я дітей;

· організація роботи з батьками.

Виховання учнів у ХЗОШ №103 здійснюється в контексті національної та загальнолюдської культур, охоплює навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства та нації.

Виховні технології, які використовує в своїй роботі заклад:

· проектні технології;

· інтерактивні технології;

· елементи театральної педагогіки

Нормативно-правова база з виховної роботи:

· Декларація прав дитини.

· Закон України про загальну середню освіту.

· Закон України Про молодіжні дитячі організації.

· Конвенція з прав дитини.

· Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти.

· Основнові орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

· План ВР на 2017/2018 н.р.

Наше педагогічне кредо:

· Кожний школяр має свій індивідуальний талант, наше завдання його виявити, розкрити, розвинути;

· Кожен школяр має право на самореалізацію, самоактуалізацію;

· Кожен школяр має право на вибір життєвої позиції;

· Забезпечити для кожного школяра умови для інтелектуального, морального, духовного, соціально-культурного, фізичного розвитку на основі природних можливостей та здібностей.

Головна мета- виховання інтелектуальної, гуманної, творчої особистості, здатної до активної професійної та громадської діяльності.

Наша програма:

"Школа - центр науки, культури й громадського виховання"

Визначальними принципами Концепції виховної роботи школи є:

· Принцип гуманізації й демократизації виховного процесу;

· Принцип особистісно-орієнтованого підходу у вихованні;

· Принцип єдності загальнолюдського та національного у формуванні високої духовності, культури, гуманістичного мислення крізь призму національного.

· Принципи оптимізації виховного процесу.

Інформацію про виховні заходи дивись у розділі"Новини"