/Files/images/sayt_roboch_kartinki/Військово-патріот.png

Військово-патріотичне виховання - складова частина патріотичного виховання, а в часи воєнної загрози – пріоритетна.

Саме військово-патріотичне виховання повинне формувати у молодої особи готовність до захисту Батьківщини, розвивати бажання здобувати військові професії та проходити службу в Збройних Силах України. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Основи військово-патріотичного виховання закладаються в закладах освіти, на уроках “Захист України”.

Військово-патріотичне виховання молоді проводиться з метою формування у молоді високих морально-патріотичних і психологічних якостей, необхідних для військової служби, прищеплення їм почуття особистої відповідальності за захист Батьківщини.

/Files/images/2023_2024/vihovna_robota/компомненти військ.png

Військово-патріотичне виховання орієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Української держави, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Відповідно до поставленої мети окреслено такі комплексні освітні та виховні завдання:

- ознайомлення учнівської молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту України, цивільного захисту та охорони життя і здоров’я;

- усвідомлення учнівською молоддю свого обов’язку щодо захисту України у разі виникнення загрози суверенітету та територіальній цілісності держави;

- набуття знань про функції Збройних Сил України та інших військових формувань України, їх характерні особливості;

- засвоєння основ захисту України, цивільного захисту, домедичної допомоги, здійснення психологічної підготовки учнівської молоді до захисту України;

- підготовка учнів до захисту України, професійної орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством, до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.

/Files/images/2023_2024/vihovna_robota/напрями військ..png

Пам'ятай тих, хто поліг у боротьбі за волю України

/Files/images/sayt_roboch_kartinki/пАМ\'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ.jpg

Бичков Сергій Олександрович - випускник ХЛ№103

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 26.04.2022 № 487 відзначений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «За взірцевість у військовій службі» ІІ ступеня.

/Files/images/2023_2024/vihovna_robota/Бычков С.О..png

15 лютого - день вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам'ятна дата встановлена Указом Президента нашої держави в 2004 році.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. В Афганістані загинули 2572 наших співвітчизники.

Серед них випускник школи Степаненко Андрій Сергійович, якому встановлено меморіальну дошку.

Подорожуй музеями України та Харківщини!

Меморіал Слави у Харкові

Меморіальний комплекс "Висота Маршала Конєва"