/Files/images/pravo/6 (1).jpg Поради батькам з правового виховання

"Якими діти народжуються – ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання".
Плутарх

Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини.

Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріально дітей та створювати умови для їх духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку.

Конституційним обов’язком батьків є утримання своїх дітей до повноліття.

Законом України «Про освіту» на батьків покладена відповідальність за фізичне здоров’я та психічний стан дітей,створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей.

З сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного навчання.

Життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім'я та навчальний заклад.

Варто пам’ятати.

Якщо:

• Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;
  • Дитину висміюють, вона стає замкнутою;
  • Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною;
  • Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;
  • Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;
  • Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;
  • Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;
  • Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;
  • Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;
  • Дитина росте в розумінні і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.
/Files/images/pravo/7.jpg «Дитина, яка переносить менше принижень, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність». М.Г. Чернишевський

Що потрібно знати батькам

1. Не можна займатись «виховною роботою» батькам, якщо вони знаходяться у поганому настрої.
2.Потрібно чітко визначити вимоги до дитини, пояснити їх, а також дізнатись її думку з цього приводу.
3. Надайте дитині самостійність в межах розумного.
4. Не підказуйте готового рішення, покажіть можливі шляхи розв’язання проблеми, обговоріть з дитиною її правильні і неправильні, доцільні і недоцільні кроки до мети.
5. Обов’язково відзначте перші успіхи.
6.Вкажіть дитині на допущені помилки, допоможіть осмислити їх.
7. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки – не одне й те саме.
8.Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не зважаючи на помилку.
9. Виховання – це певна цілеспрямована послідовність дій.
10. Вихователь повинен бути твердим, але добрим.
Зверніть увагу

З ким приятелює ваша дитина.

Де проводить вільний час.

Чи не пропускає занять у школі.

У якому вигляді або стані повертається додому.

/Files/images/liniia-1070.gif

Не дозволяйте дітям

1.Йти з дому на довгий час.
2.Ночувати у малознайомих для вас осіб.
3. Залишатися надовго вдома без нагляду дорослих, родичів на тривалий час вашої відпустки.
4. Знаходитися пізно ввечері і вночі на вулиці, де вони можуть стати жертвою насильницьких дій дорослих.
5. Носити чужий одяг.
6. Зберігати чужі речі.