ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ


Харківської загальноосвітньої школі I-III ступенів №103 Харківської міської ради Харківської області

/Files/images/muzey/3.jpg

/Files/images/muzey/02.jpg /Files/images/muzey/04.jpg
«Музей – це минуле, це історія, це душа, серце наших предків, а для – нас великий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і глибокою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт і чому повинні вчитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і сонце світить»
Дмитро Яворницький
Музей ХЗОШ №103

Святинею школи, справжнім центром виховної роботи і особливо національно-патріотичного виховання є "Військово-історичний" музей Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 Харківської міської ради Харківської області. Тут бережно ставляться до історичної спадщини міста Харкова та нашої держави, проводять комплекс заходів, спрямованих на збереження історичних традицій, культури й побуту.

Героїчний подвиг нашого народу у Другій світовій війні є для нашої молоді немеркнучим прикладом патріотизму. 32 роки потому учні школи почали велику пошукову роботу по збору матеріалів про випускників навчального закладу та мешканців мікрорайону – учасників ІІ світової війни. В ході цієї роботи зібрано багато документів, оригінальних фотографій, листів-трикутників, особисті речі, інші реліквії.

Саме ця робота і стала першою цеглинкою для створення в школі "Військово-історичного" музею. Музей працює в рамках проектної роботи.

Урочисте відкриття Музею відбулося 7 травня 1983 року напередодні великого свята - Дня Перемоги. Зусиллями учнів та вчителів у затишній кімнаті музею, де постійно звучать мелодії часів війни, зібрано справжні безцінні реліквії, з якими усіх присутніх познайомлять юні екскурсоводи – Карамишева Ганна та Брусенцева Олеся, учениці 8-А класу.

/Files/images/muzey/2.jpg

Свідоцтво про присвоєння звання шкільний музей № 199 видано за наказом ОБЛВО № 785 від 7 липня 1988 року. Довгі роки керівником музею була Добрунова Тамара Павлівна, вчитель російської мови та літератури. За часів її керівництва музей плідно працював над збором інформації про бойовий шлях 7-го Механізованого корпусу – бійців цього військового з’єднання. Зібрано матеріали про військові операції, в яких брали участь його воїни.

В експозиції шкільного музею знаходиться велика кількість фотографій бійців корпусу, картини танкових боїв, схеми боїв, копії танків, фрагменти снарядів Другої світової війни, альбоми з фотографіями зустрічей із ветеранами війни. У цьому році країна святкує 71-шу річницю Перемоги над нацизмом у Європі. У школі відбулося свято для ветеранів 603 мікрорайону. Пройшов традиційний тиждень Пам’яті, який включав цілу низку тематичних заходів. Треба сказати, що робота з військово-патріотичного спрямування триває в навчальному закладі постійно. Саме в ті дні інтерес до музейних експонатів особливо зріс. Повною мірою посприяв цьому і перегляд усіма класами документального фільму «Це потрібно не мертвим. Це потрібно живим!», знятого радою музею. Це стало найпомітнішою подією тижня Пам’яті. У фільмі використано матеріали та експонати музею, а ще знімки і відеозаписи святкувань Дня Перемоги. Доречним доповненням стали і записи відомих воєнних пісень та віршів учнів школи. Фільм не залишив байдужим нікого із ветеранів. школярів, педагогів. Були і сльози, і вдячні слова – особливо було приємно чути відгуки від ветеранів війни. Така позитивна оцінка - найвища оцінка нашої роботи. Свідчення того, що наш задум і зусилля не були марними і своєї мети ми досягли.

/Files/images/muzey/11.jpg

Тематика музею:

Характеристика експозиційних розділів:

Назви розділів:

1. «Бойовий шлях 7-го Механізованого корпусу»: представлені стенди, на яких у графічному та текстовому варіантах розкрита історія створення та бойового шляху 7-го Механізованого корпусу від Кіровограду до Праги та участі 7 механізованого корпусу у війні з Японією.

2. «Життєвий і бойовий шлях ветеранів»: особисті речі, листи, нагороди ветеранів, учасників Другої світової війни.

3. «Альбоми»: представлені фотоматеріали про зустрічі ветеранів 7 механізованого корпусу, починаючи з 1983 до 2009 року, фотографії з фронту.

4. «Герої Радянського Союзу 7-го Механізованого корпусу»: 21 портрет героїв Радянського Союзу, які були воїнами 7 механізованого корпусу.

5. «Ветерани Другої світової - мешканці 603 мікрорайону: фотографії, біографії ветеранів.

6. Діорама: відтворює епізоди Другої світової війни.

7. «Герої Небесної Сотні»: відтворення подій на майдані Незалежності під час революції Гідності.

8. «Подвиг героїв АТО»: представлені матеріали про події під час АТО, спілкування учнів школи з бійцями, учасниками АТО.

Назви експозицій та теми екскурсій

1. Експозиція «Бойовий шлях 7-го Механізованого корпусу»

Назви екскурсій: «Бойовий шлях та герої 7-го Механізованого корпусу».

/Files/images/muzey/15.jpg /Files/images/muzey/13.jpg
/Files/images/muzey/12.jpg /Files/images/muzey/16.jpg
2. Експозиція «Документальні відлуння»

Назви екскурсій: «Життєвий і бойовий шлях ветеранів», «Епізоди Другої світової війни», «Харків у роки війни», «Вулиці, обпалені війною…»

/Files/images/muzey/01.jpg /Files/images/muzey/05.jpg
/Files/images/muzey/03.jpg /Files/images/muzey/08.jpg
/Files/images/muzey/09.jpg /Files/images/muzey/10.jpg
/Files/images/muzey/06.jpg /Files/images/muzey/07.jpg
3. Експозиція «Ми пам’ятаємо»

Назви екскурсій: «Альбоми», «Життєвий і бойовий шлях ветеранів», «Герої Небесної Сотні», «Подвиг героїв АТО».

/Files/images/muzey/1.jpg /Files/images/muzey/4.jpg

/Files/images/muzey/14.jpg /Files/images/muzey/101.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2045

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.