Попередження дитячого травматизму

З метою попередження дитячого травматизму під час літніх канікул адміністрація Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 звертається до батьків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Розпочалися літні канікули. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) з вини дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

З повагою, адміністрація школи.

/Files/images/zimaa-319.gif

Правила поведінки на льоду

От і морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Наші водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. Особливо слабкою вона буває в заростях прибережного очерету, адже тут вона вся пронизана стеблами рослин. Небезпечний для пересування матовий білий лід з жовтуватим відтінком.

Тож, шановні учні, нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:

У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку зими, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки.

Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

План заходів щодо запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму на 2017-2018 н.р.
02.09 Єдиний урок безпеки руху
05.09 Оформлення куточку «Увага! Діти на дорозі!»
12.09 Виховна година «Організація дорожнього руху.»
19.09 Ляльковий спектакль «Кто прогонит Шапокляк» - на правило дорожнього руху.
20.09 Конкурс малюнку «Увага! Діти на дорозі!»
10.10 Виховна година «Типи перехресть. Правила переходу.»
21.10 Перегляд фільмів на правило дорожнього руху 1-4 класи
14.11 Виховна година «Дорожні знаки і їх класифікація.»
12.12 Виховна година «Дорожня розмітка», екскурсія на перехрестя.
16.12 Зустріч з інспектором ДАЇ Ніконенко О.В.
23.12 Інструктаж з БЖ на зимових канікулах.
16.01 Виховна година «Рух переходів за сигналами регулювальника»
Лютий Підготовка команди ЮІР до районних змагань.
Березень Виступ агітбригади ЮІР перед учнями 1-4 класів. Участь в районних змаганнях ЮІР.
Квітень Виховна година «Безпека руху велосипедиста»
Травень Виховна година «Види ДТП»
25.05 Єдиний урок безпеки руху. Інструктаж з БЖ перед літніми канікулами.

Правила поведінки на воді та поблизу водоймищ.

/Files/images/vremyzprovojdenie-16.gif/Files/images/DSC05137.JPG/Files/images/DSC05136.JPG/Files/images/DSC05135.JPG