/Files/images/pravo/1117.jpg НЕМАЄ ПРАВ БЕЗ ОБОВ’ЯЗКІВ

Необхідною умовою існування суспільства є обов’язки, оскільки саме вони забезпечують здійснення прав людини. Нехтування обов’язками звужує, а іноді просто знищує права людини. Отже, кожному з нас варто пам’ятати слова Е. Хемінгуея: «У кожного, хто ходить по землі, є свої обов’язки в житті».

Які ж обов’язки мають громадяни України відповідно до Конституції України? Окрім сорока чотирьох статей другого розділу основного закону, які гарантують права громадян, є ще статті, які передбачають і обов’язки. Їх всього чотири. і ось вони.

Стаття 65.Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Стаття 66.Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Стаття 67.Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Стаття 68.Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Хотілося б звернути увагу на статтю 68, зокрема в частині «…не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей». Тут, як ніде, закріплено правило: «Немає прав без обов’язків». Громадяни, дотримуючись вимог цієї статті, автоматично забезпечують непорушність і своїх прав та свобод, честі і гідності.

Повернутися на початок розділу

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.