«Під час війни порушуються всі права дитини: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на здоров’я, право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист», – зазначається у звіті ООН 1996 року «Вплив збройного конфлікту на дітей».

Пропонуємо переглянути відео розроблене соціальним педагогом ХЛ №103 "Соціальний захист дітей державою під час воєнного стану"


21.02.2024. Психологічною службою проведено заключний тренінг за темою: «Третій рівень інтервенції: підтримка у сфері психічного здоров’я»

/Files/images/psiholog_slujba/Тренінг4.jpg

07.02.2024.Психологічною службою проведено третій тренінг із циклу каскадних тренінгів «Коли світ на межі змін. Школа чутлива до психічного здоров'я»

/Files/images/2023_2024/sotsped2024/Псих. тренінг.jpg

31.01.2024. Другий тренінг із педагогічними працівниками закладу проведений працівниками психологічної служби, які пройшли навчання за програмою «Коли світ на межі змін.

/Files/images/psiholog_slujba/Тренінг 2.png

24.01.2024. Тренінг із педагогічними працівниками закладу проведений працівниками психологічної служби, які пройшли навчання за програмою «Коли світ на межі змін.

/Files/images/Заняття 1. Світ на межі.jpg

Шкільні уроки волонтерства

/Files/images/2023_2024/sotsped2024/07.11. місто Харків.png

ГО "НЕ ЦЬКУЙ" Антибулінговий урок

/Files/images/2023_2024/sotsped2024/Антибулінговий урок.png

/Files/images/2023_2024/sotsped2024/Ільїна Карина, Целуйко Анна, Завгородня Марія.jpg

Всеукраїнський урок про права жінок "Саша шукає відповіді"

/Files/images/2023_2024/sotsped2024/Права жінок.jpg

Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства"

/Files/images/2023_2024/sotsped2024/Акція насильство.png

18 жовтня – Європейський день протидії торгівлі людьми

/Files/images/торгівля2.png

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.

Наразі проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної незалежної держави України. Наша держава зіткнулася із катастрофічними гуманітарними і соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо). Жінки та діти, які змушені покинути Україну, також стикаються з ризиками торгівлі людьми.

Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

  • 102 – поліція
  • 1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
  • 527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
  • 112 – служба екстреної допомоги в ЄС
  • 0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
  • 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія
  • 1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

17.04.2023. Соціальний педагог провела інформування учасників освітнього процесу щодо Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

/Files/images/kabnet_sotspeda/Ти як соцпед.png

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", ініційованоною першою леді України Оленою Зеленською, психологічною службою навчального закладу було проведено годину спілкування з соціальним педагогом та вчителями школи, спрямовану на формування в учнів культури піклування про власне ментальне здоров'я.Головною метою заходу було навчити дітей відчувати і розуміти свій внутрішній стан та потреби, ознайомлення з рекомендаціями щодо базових навичок турботи про себе та інших. Також, були надані корисні посилання на сторінки соціальних мереж, в яких учні зможуть ознайомитися з корисною інформацією на цю важливу тему.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку:http://howareu.com(howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч. Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

  • Facebook –https://www.facebook.com/howareu.program
  • Instagram –https://www.instagram.com/howareu_program
  • YouTube –https://www.youtube.com/@howareu_program
  • Twitter –https://twitter.com/howareuprogram
  • Telegram –https://t.me/howareu_program
  • TikTok –https://www.tiktok.com/@howareu_program
  • Viber –https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

07.04.2023. До Всесвітнього дня здоров'я соціальний педагог провела години спілкування та тематичні бесіди: “7 правил здорового способу життя”- (1-4 класи), “Здорові звички - здоровий спосіб життя” - (5-6 класи) “ Життя та здоров’я - найвища цінність” (7-9 класи), “Шкідливі звички нам не друзі” -(10-11 класи). Метою заходів є формування навичок щодо ведення здорового способу життя у здобувачів освіти, залучення підростаючого покоління до постійного покращення свого способу життя та виховання свідомого ставлення до свого здоров’я.

/Files/images/День здоровья.png

03.03. 2023. У зв'язку з поширенням серед українських підлітків впливу нової небезпечної субкультури "ПВК Редан" соціальним педагогом були проведені години спілкування з учнями 6-9 класів. Здобувачі освіти активно долучалися до обговорення цієї теми, причин виникнення та способів залучення до подібних течій.

/Files/images/Небезпека Редан.png

«16 днів проти насильства»

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводяться в ХЗОШ№103 заходи з попередження і подолання насильства. Метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, адже найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день дитини.

Проведені заходи стають приводом для аналізу власних дій, вчинків,переосмислення цінностей. Сприють вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

/Files/images/Година спілкування.png

З 2015 року ми відзначаємо 18 листопада як Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства.

Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями. Під час війни поширені різні форми сексуального насильства, кожна з яких є воєнним злочином. На жаль, ці явища все ще існують як трагічна реальність в наших суспільствах і являють собою серйозні порушення прав дітей, що мають довгострокові і часто згубні наслідки для життя дітей.

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство над дітьми можуть відбуватися вдома, в школі, під час позакласних занять, на вулиці, по телефону, через веб-камеру або загалом онлайн. У більшості випадків (від 70 до 85%) дані явища заподіюються знайомими людьми, які входять у коло довіри дитини, та завдають довічної шкоди фізичному і психічному здоров'ю дитини. У 90% випадків про акти сексуального насильства не повідомляють у поліцію.

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства має на меті наступні цілі:

- підвищення обізнаності громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство щодо дітей, а також про необхідність запобігання таких випадків;

- сприяння відкритому обговоренню питання про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також запобігання та боротьба з стигматизацією жертв;

- сприяння ратифікації та реалізації Лансаротської конвенції - унікального юридично обов'язкового документа, який зобов'язує сторони криміналізувати всі форми сексуального насильства над дітьми та визначає шляхи боротьби з ним.

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб:

Нацполіція 102
Офіс Генерального прокурора: за телефоном 0 800 507 001
за телефоном 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal)
через сайт https://www.warcrimes.gov.ua/
через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot
електронною поштою conflict2022.ua@gmail.com
Урядова гаряча лінія 15 47
На Національних гарячих лініях Громадської правозахисної організації
«Ла Страда-Україна» можна отримати психологічну, правову, інформаційну допомогу, а також супровід постраждалих від сексуального насильства:
Національна гаряча лінія для дітей та молоді 0 800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)
Telegram CHL116111
Instagram childhotline_ua
Facebook childhotline.ukraine

Актуальні матеріали, відео та анімації для батьків, учителів та дітей щодо запобігання сексуальному насильству. Ресурс доступу:

Відео «Історія Юльки» та «Історія Матеуша».

• Матеріали кампанії «Уважні батьки».

• інформаційно-методичний посібник «Сексуальне насильство над дітьми: причини, наслідки, профілактика»;

• відеолекція «Сексуальне насильство над дітьми: форми та ознаки».

• методичний посібник «Навчіть дитину захищатися»;

• брошура для батьків «Навчіть дитину правила «Тут мене не торкайся»;

• брошура для батьків та дітей «Я можу себе захистити»;

• відеокурс О. Нагули для батьків «Навчіть дитину захищатися».

• методичний посібник «Формування навичок безпечної поведінки дітей»: частина 1 «Вчимо дитину захищатися»;

• мультфільм «Розкажи дорослому, якому довіряєш»;

• відеокурс О. Нагули для батьків «Навчіть дитину захищатися»;

методичний посібник «Формування навичок безпечної поведінки дітей»: частина 2 «Я вмію себе захистити» (для роботи з дітьми підліткового віку);

• відео (щодо проблеми грумінгу) «Уважні батьки»;

• відеокурс для батьків «Навчіть дитину захищатися»;

• брошура для батьків «Уважні батьки»;

• сценарій зустрічі з батьками «Уважні онлайн або як запобігати спокушанню дітей онлайн»;

• сценарій заняття з підлітками «Уважні онлайн».

17 листопада - Міжнародний день відмови від паління

/Files/images/Тютюнопаління.png

Соціальним педагогом були проведені заходи з соціально-педагогічної профілактики тютюнозалежності серед підлітків в умовах ЗНЗ в рамках інформаційної компанії "No Smoking Friendly. Турбота про здоров'я - твій вклад у перемогу!".

Тютюнопаління останнім часом набуло планетарного характеру. Сучасна молодь вступає в життя не тільки в період бурхливого розвитку науки й техніки, а й у період негативного впливу на здоров`я низки чинників. Перше місце серед них посідає тютюнопаління, шкідлива дія якого відчувається не відразу, а поступово.

На сьогоднішній день існує кілька різних способів боротьби з нікотиновою залежністю, які допоможуть кинути палити. Але, краще зовсім не починати курити, ніж потім всіма силами намагатися позбутися від цієї пагубної звички.

/Files/images/Сигарета.jpg /Files/images/Палінню ні.jpg

Профілактика тютюнопаління є комплексною і включає всі наступні заходи:

Не подавайте дитині приклад. Якщо ви курите, то ваша дитина з величезною часткою ймовірності рано чи пізно візьме в руки сигарету. Тому вам потрібно кинути пагубну звичку. Крім того, важливі і зворотні заходи: подайте дитині позитивний приклад, шляхом занять спортом та фізкультурою.

Інформування. Дуже важливо говорити дітям про куріння, а не намагатися повністю вберегти їх від усякої інформації. Ви повинні детально роз’яснити дитині про негативні наслідки куріння.

Пропаганда здорового способу життя. Від куріння, алкоголізму та наркоманії є тільки одна серйозна альтернатива – здоровий спосіб життя. Пропагуючи спорт та фізкультуру, ви можете убезпечити підростаюче покоління від попадання в лапи шкідливої залежності. Як вже було сказано вище, для дітей та підлітків дуже велику роль грає навколишнє середовище та люди, які їх оточують. Чим здоровіше суспільство, тим здоровіші виростуть і вони.

Заборона тютюнової реклами. У багатьох країнах подібні заходи вже активно застосовуються, тому побачити у вільному доступі рекламу сигарет майже неможливо. Це призводить до того, що у дитини не виникає зайвого інтересу до тютюну. Крім того, деякі держави забороняють навіть вільно викладати сигаретні пачки в продажу, а на самих пачках зображуються наслідки куріння у вигляді різних захворювань.

Заборона на продаж сигарет дітям до 18 років. Це міра, яку давно прийняли всі країни світу. На жаль, багато несумлінних продавців дозволяють собі продавати сигарети дітям заради особистої вигоди, а також є такі дорослі, які на прохання дітей самі покупають для них цигарки.

Заборона на куріння в громадських місцях. Ще один корисний антитютюновий закон, який останнім часом працює і в Україні. Завдяки йому, діти не тільки уникають негативного прикладу, а й люди без пагубної звички не страждають від пасивного куріння.

Профілактика тютюнопаління серед підлітків – це не тільки профілактика нікотинової залежності, а й збереження здоров’я всієї нації,це реальна можливість збільшити тривалість життя, запобігти розвитку поширених захворювань серцево-судинної системи, хронічних бронхолегеневих захворювань, раку легенів та інших хвороб.

Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

«Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо».

Пам’ятайте, життя дається людині лише один раз. І яким воно буде, залежить від ВАС.

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

/Files/images/Торгівля людьми.pngЩорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам. З метою інформування дітей про небезпеку торгівлі людьми проведено годину спілкування з учнями 5-8 класів.

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).

За даними Міжнародної організації праці (МОП) у світі близько 40 млн людей перебувають у рабстві, з них 71% – це жінки, а одна з чотирьох жертв – діти.Крім того, зараз у світі використовується праця приблизно 152 мільйонів дітей віком від п’яти до сімнадцяти років. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції, в Україні з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні! Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується одноразова матеріальна допомога та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.

Онлайн-зустріч з офіцерами поліції

/Files/images/Офіцер.png

/Files/images/Офіцер3.png

13.10.2022 для учнів 5-6 класів ХЗОШ 58 та 103 офіцерами патрульної поліції Клименком Д.В. та Мамоненком М.С. проведено онлайн-заняття "Безпека дитини в умовах воєнного часу". Соціальний педагог взяв участь в цій зустрічі.

Що таке кібербулінг і як йому протистояти?

Заняття з учнями 5-6 класів

/Files/images/Кібербуліг2022.png

Кібербулінг – що це та як це зупинити? 10 фактів, які підлітки хочуть знати про кібербулінг

Корисні посилання щодо допомоги у разі кібербулінгу

1. Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді за номерами: 0 800 500 225 або 116 111.

2. Поліція (кіберполіція) за номером 102 (повідомити про кібербулінг).

3. Чат-бот Stop Sexting (якщо шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру).

4. Youtube.com/Stop Sexting Ukraine.

5. Інтернет-платформа «Бийся як дівчина» (https://www.instagram.com/flg_ua/).

6. База даних жіночих організацій (http://portal.uwf.org.ua/).

7. Організація ЮрФем (доступна та якісна правова допомога в Україні)(http://jurfem.com.ua/en/home-page-2/).

8. Організація Teenergizer – консультації за принципом «рівний-рівному» або з психологом безкоштовно і конфіденційно (https://teenergizer.org/consultations).

9. Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті: 15 45 (далі обрати «3»).

Продовжується робота з дітьми, батьками та педагогічними працівниками які постраждали від російської воєнної агресії. Надається емоційна, соціально-педагогічна підтримка під час годин спілкування, індивідуальних консультацій.

/Files/images/зум2 7 кл.png /Files/images/зум 7в.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 513

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.