Батькам першокласників

Старання дитини обов’язково мають бути визнаними. Позитивна оцінка і добре тепле ставлення необхідні дитині для гарного самопочуття, для формування впевненості в собі, своїх можливостях.

В режимі дня кожної дитини повинні бути постійні обов’язки, закріплені за нею на тривалий час. Дитина, яка вміє працювати вдома, легко долучається до навчання.
Розширювати й збагачувати навички спілкування з дорослими та однолітками, вчити враховувати оцінки й думки інших людей для формування власних поглядів.
Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з такою, якою вона була вчора, чи, можливо, буде завтра.
Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки.
Дозволяйте дитині виявляти самостійність, заохочуйте найменші її вияви.
Не критикуйте дитину при свідках.
Розвивайте світогляд дитини, сприяйте розширенню її інтересів.
Аргументуйте свої заборони та вимоги: діти чутливі до несправедливості, яка присутня в більшості вимог.

Декілька порад щодо режиму дня

12 годин сну з урахуванням обіднього (1 -1,5 год) для поновлення сил. Після школи не спішіть садити дитину за уроки, необхідно 2-3 години відпочинку. Найпродуктивніший час для приготування уроків з 15 до 16 години. Заняття ввечері безрезультатні, завтра все доведеться починати спочатку. Не примушуйте дитину готувати уроки за один раз. Після 20 хвилин занять необхідні 10 хвилин перерви. Під час приготування уроків не сидіть над дитиною, давайте їй можливість працювати самостійно, але якщо буде потрібна ваша допомога, наберіться терпіння. Спокійний тон та підтримка («Не хвилюйся, «Все вийде», «Давай розбиратися разом», «Я тобі допоможу»), похвала, навіть якщо щось не виходить, необхідна. Не акцентуйте увагу на оцінках («Не дарма в тебе одні «2» та «3»). Якщо Ви будете дотримуватись вищевказаних побажань у вихованні, ваша дитина виросте врівноваженою та спокійною.
Кiлькiсть переглядiв: 268

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.